İsim Tescil Sorgulama

İsim Tescil Sorgulama

İsim tescil sorgulama ve isim tescil işlemlerinizi Türk marka tescil ekibi ile en kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Uzman marka tescil ekibimiz size doğru isim tescil sorgulaması ve tescili yaptıracaktır.

Tescillemek istediğiniz isim marka sınıfı, sektör, isim benzerliği, algı benzerliği gibi durumlar göz önünde bulundurularak isim tescil ekiplerimiz tarafından incelenir. Daha sonrasında tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılarak bu markanın tescili uyumlu olup olmadığı tarafınıza bildirilir.

İsim Tescili Sorgulama Tamamlama

Sorgulama yaptığınız marka ismi tescil için uygunsa marka ekibimizin sizden talep ettiği evrakları en kısa sürede ileterek marka tescil işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İsim tescil işlemi 2 aşamalı olarak ilerlemektedir

İsim Tescil Başvuru Aşaması

Öncelikle markanız için bir başvuru süreci yer alacaktır. Bunun için marka sorgulama sürecini tamamlamalısınız. Sahip olmak istediğiniz marka için sektörünüze en uygun sınıf veya sınıflarda marka başvurusu yapılır. Daha sonra marka başvurunuz TPE marka uzmanları tarafından incelenerek yayın kararına çıkartılır.

Yayın kararı süreci yaklaşık olarak 5-6 ay sürmektedir. Bu sürecin tamamlanmasının ardından marka tescil işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Marka Tescil İşlemleri

Başvuru yaptığınız marka için tescil kararı çıkmasının ardından gerekli harçlar ödenerek markanıza sahip olabilirsiniz. Bu aşamadan itibaren markanın artık yasal sahibi sizsiniz. 10 yıllık süre boyunca bu markaya ait tüm haklara yasal olarak sahip olacaksınız.

Tescil etmiş olduğunuz markanızı 10 yıllık periyotlar halinde dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Marka yenileme işlemi siz veya sizin yetkili olarak atadığınız bir marka vekili aracılığı ile tamamlanmaktadır.

Sizi Arayalım

İçindekiler

Top
Ücretsiz Başvuru
close slider

Ücretsiz Araştırma

Uzman ekibimiz marka talebinizi ücretsiz olarak araştırsın.