marka nedir

Marka Nedir

Marka nedir: bir ürün veya hizmeti diğer ürün veya hizmetlerden ayırt etmek amacıyla logo, sözcükler, şekiller, sayılar yada bütün bunları içeren hizmetin adıdır. Sizde kendi ürün yada hizmetinizi diğer rakiplerinizden ayırt etmek için tescilli bir marka sahibi olmalısınız.

Tescil edeceğiniz marka ile artık bu isme ait tüm yasal haklara siz sahip olabileceksiniz. Bundan sonraki süreçte artık hiçbir kişi, kurum yada kuruluş bu ismi sizden izin olarak kullanamayacaktır.

marka nedir

Marka Nedir? Neden Marka Sahibi Olmalıyım

Marka sahibi olmanız için en büyük etken bu isme ait sahip olacağınız haklardır. Örneğin bir hizmet veya ürün sahibisiniz. Tescilli markanız ile piyasaya sunacağınız bu ürün veya hizmeti bundan sonraki süreçte hiçbir kuruluş sizin izniniz olmadan sizin marka isminiz ile satışa sunamayacaktır.

Ya da farklı şehirlerde hizmete sunduğunuz ürün gruplarınıza ait tüm fiyatlandırma politikasına siz sahip olabilirsiniz. Artık ürün ve hizmetlerinizi tüm lokasyonlarda aynı fiyatlandırma politikası ile satışa sunarak müşteri memnuniyetinizi de artırabilirsiniz.

Nasıl Marka Sahibi Olabilirim

Bizlere anasayfamızda yer alan ücretsiz marka başvuru formu ile yada iletişim sayfamızda yer alan bilgiler aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Tescil etmek istediğiniz marka isminizi bizlere ilettik sonra uzman marka tescillerimizi tescil etmek istediğiniz ismi araştıracaktır. Eğer bu ismi tescil etmenize engel bir durum yoksa sizden istenilen evrakları bizlere ileterek marka tescil işlemlerinizi hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz.

Markanın Avantajları

  • Tescillediğiniz sektörde siz söz sahibi olursunuz.
  • Haksız rekabetin önüne geçersiniz.
  • İşletmenizde güç katarsınız.
  • Tüketici haklarının korunmasını sağlarsınız.

Turkmarkatescil.com ekibi ile iletişim haline geçerek marka nedir konusunda destek alabilirsiniz. Uzman marka tescil ve patent ekibimiz sizi teknik detaylar hakkında bilgilendirecektir. Ayrıca ücretsiz olarak marka tescil sorgulama işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Sizin adınıza tescillemek istediğiniz markayı araştıralım uygun olup olmadığı sizlere aynı gün içerisinde aktaralım.

Marka başvuru işlemlerinizi hukukçu marka vekillerimiz aracılığı ile tamamlamaktayız. Marka başvurunuzu yaptığımız gün size TPE onaylı marka başvuru belgenizi aktarmaktayız.

Sizde işletmenize güç katmak, sektörde söz sahibi olmak için ürün veya hizmetlerinizi tescilli birer marka haline getirmelisiniz.

Top
Ücretsiz Başvuru
close slider

Ücretsiz Araştırma

Uzman ekibimiz marka talebinizi ücretsiz olarak araştırsın.